۱۳۹۴ سه شنبه ۱۰ شهريور
تسهیلات مالی

صندوق رفاه دانشجویی

به منظور تأمین پاره ای از نیازهای مالی و کمک به پرداخت  بخشی از شهریه دانشجویان صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کلان و به تبع آن  در واحد های دانشگاهی تاسیس گردید. تسهیلات پرداختی که از این طریق به دانشجویان ارائه میگردد بقرار زیر است:

1 – تسهیلات مربوط به پرداخت شهریه:
الف : وام کوتاه مدت (تقسیط شهریه):
در زمان انتخاب واحد، دانشجو بایستی علاوه بر پرداخت شهریه ثابت درصدی از شهریه متغیر که مربوط به هزینه های واحدهای درسی انتخابی است را پرداخت نماید و مابقی شهریه در غالب وام کوتاه مدت با باز پرداخت حداکثر چهار ماهه (پیش از پایان همان نیمسال) و یا با دریافت چک مدت دار به نام داشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی در دیون دانشجو ثبت و دریافت خواهد شد.
ب : وام میان مدت (تأمین شهریه) :
براساس بخشنامه های جاری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد های دانشگاهی مجازند در صورت دارا بودن اعتبار، تا شصت درصد از مجموع شهریه ثابت و متغیر دانشجو در هر نیمسال را به صورت وام میان مدت با بازپرداخت 10 ماهه در اختیار دانشجویان قرار دهد.
ج : وام بلند مدت (تأمین شهریه):
این گونه از وام ها طبق دستور العمل های سازمان مرکزی و پس از تصویب شورای اعطای تسهیلات واحد به دانشجو تعلق میگیرد . مدت باز پرداخت آنها وام ها 20 ماه بوده که پس از اتمام تحصیلات از دانشجو دریافت میگردد .بدیهی است که میزان بدهی دانشجو در گواهینامه موقت فراغت از تحصیل دانشجو ثبت شده و دانشنامه فقط در صورتی در اختیار دانشجو قرار میگیرد که بدهی وام بطور کامل تسویه شده باشد.  

2 –  تسهیلات قرض الحسنه واحد :
علاوه بر تسهیلاتی که در مورد آن صحبت شد برخی دیگر از تسهیلات قرض الحسنه ای که بر اساس قوانین جاری پس از تصویب شورای اعطای تسهیلات واحد فقط یکبار در طول تحصیل در اختیار دانشجویان قرار میگیرد بقرار زیر است:
الف :  قرض الحسنه ازدواج
ب : قرض الحسنه ضروری
ج : قرض الحسنه اجاره مسکن
د : قرض الحسنه کمک هزینه تحصیلی

3 – تسهیلات قرض الحسنه تأمین شهریه وزارت علوم و تحقیقات و فناوری :
محل اصلی تأمین بودجه و تعیین کننده میزان اعتبار این وام، وزارت علوم و تحقیقات و فناوری است که میزان آن هر ساله در دو نوبت به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام میگردد و واحدهای دانشگاهی با در نظر گرفتن میزان اعتبار اختصاص یافته، فراخوان عمومی نموده و بر اساس اولویت درخواست های رسیده، نسبت به اعطای آن اقدام مینمایند.
لازه به ذکر میباشد که باز پرداخت این وام برای خانم ها و آقایانی که مشمول وظیفه عمومی نمیباشند 9 ماه پس از فراغت از تحصیل و برای آقایان مشمول دو سال پس از فراغت از تحصیل در نظر گرفته شده که طبق دفترچه قسط بندی از آنان دریافت خواهد شد.
دانشجویان غزیز جهت اطلاع بیشتر از نحوه اعطای تسهیلات و دریافت فرم های مربوطه میتوانند همه روزه در ساعات اداری بجز ایام تعطیل به صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی مراجعه نمایند.

بر اساس آخرین مصوبه مورخ 02/05/1389 هیأت امنائ محترم صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، سقف تسهیلات قرض الحسنه های اعطایی با رعایت قوانین و مقررات به شرح جدول زیر تعیین گردید:
  

   انواع قرص الحسنه

مصوبه قبلی

مصوبه فعلی

توضیحات

مجرد

متأهل

مجرد

متأهل

کمک هزینه تحصیلی

000/400/2

000/600/3

000/000/4

000/000/5

برای مدت تحصیل

اجاره مسکن

000/600/3

000/000/5

000/000/4

000/000/6

برای مدت یک سال

ضروری

000/000/9

000/000/10

فقط یکبار

قرض الحسنه تأمین هزینه پایان نامه دکترا

-

000/000/3

فقط یکبار و وصول طی 20 قسط پس از فراغت از تحصیل

قرض الحسنه تأمین هزینه های

سفر های خارجی

-

000/000/10

فقط یکبار به تأیید معاونت پژوهشی و دانشجویی واحد وصول طی 20 قسط در حین تحصیل

 بر اساس بخشنامه های جاری از آنجایکه پرداخت بموقع مطالبات معوق از سوی دانشجویان میتواند دانشگاه را در امر خدمات رسانی بهتر یاری نماید به اطلاع دانشجویان عزیز میرساند که چنانچه در سررسیدهای تعیین شده نسبت به پرداخت اقساط بدهی اقدام ننمایند، پس از 10 روز کل بدهی تبدیل به دین حال شده و باید یکجا و بطور نقدی واریز گردد توجه داشته باشید که این دسته از دانشجویان تا پایان تحصیلات از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه محروم خواهند شد.
عملکرد صندوق رفاه انشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی در سال 1389:
این واحد دانشگاهی افتخار دارد که در طول سال 1389 به تعداد 5785 نفر از دانشجویان از انواع تسهیلات قرض الحسنه پرداخت نموده و بواسطه نقش سازنده و موثری که در راستای هر چه بیشتر فعال نمودن صندوق رفاه دانشجویی واحد ایفا نموده در رده بندی انجام شده در بین واحد های دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور در ردیف 25 واحد برتر کشوری  قرار گرفته است .

تذکرات مهم:
1- به فارغ التحصیلانی که در دوران دانشجویی از قرض الحسنه تحصیلی استفاده نموده اند تا
تسویه حساب کامل بدهی مدرک تحصیلی داده نخواهد شد و به جای آن گواهینامه موقت پایان تحصیلات که در آن میزان کل بدهی ذکر شده ارائه خواهد شد.
2- صدور گواهینامه و تسلیم ریزنمرات برای ارائه به دانشگاههای خارج از کشور منوط به تسویه حساب کامل بدهی دانشجو می باشد.
3- واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در صورتی مدرک تحصیلی در اختیار دانشجویانی که از تسهیلات صندوق رفاه استفاده کرده اند خواهند گذاشت که دانشجو مفاصا حساب مبنی بر واریز بدهی خود به صندوق یا موسسه پرداخت کننده وام را به واحد ارائه دهد.

  

اطلاع رسانی و ثبت نام اینترنتی کانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامیامور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامیسامانه آزمایشگاهی ساها
آمار بازدیدکنندگان
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 513
تعداد بازدیدکنندگان ديروز : 1179
تعداد بازدیدکنندگان در هفته : 7626
تعداد بازدیدکنندگان در ماه : 27719
تعداد بازدیدکنندگان در سال : 467077
تعداد کل بازدیدکنندگان : 1071071
تعداد کاربران آنلاین : 588
آدرس : بندر انزلی - طالب آباد - دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی - تلفن :5-01344401631
طراحی و اجرا : سها سامانه